site.btaТурция е третият полуфиналист на европейското първенство по волейбол за жени

Турция е третият полуфиналист на европейското първенство по волейбол за жени
Турция се класира за полуфиналите на европейското първенство по волейбол за жени / снимка: АП

Националният отбор на Турция стана третият тим, който се класира за полуфиналите на европейското първенство по волейбол за жени в Белгия, Италия, Германия и Естония.

В четвъртфинална среща, играна в Брюксел, туркините се наложиха с 3:0 (25:23, 25:22, 25:18) над Полша и за пети пореден път ще играят във финалната четворка на турнира.

Въпреки чистата победа на турския тим, двубоят бе изключително равностоен, като дори можеше да отиде в полза на полския състав. В края и на трите гейма обаче по-високата индивидуална класа на южните ни съседки правеше разликата в тяхна полза.

В първия гейм Полша водеше с 16:12 точки, но позволи на туркините да спечелят девет от следващите десет разигравания. Във втория гейм европейските шампионки за 2003 и 2005 година отново водеха играта и имаха предимство от 21:18, но с отлична игра на Мелиса Варгас Турция измъкна и тази част от мача с 25:22.

В третия гейм Турция спечели с най-голяма разлика - 25:18, но и тук се мина през обрат, след като Полша водеше с 10:7 точки.

Най-резултатна за победителките бе Варгас с 24 точки, а още 14 прибави Ебрар Каракурт. За Полша Агнешка Корнелюк реализира 13 точки.

За място на финала Турция ще спори със защитаващия титлата си тим на Италия. В другия полуфинал Нидерландия ще срещне победителя от двойката между Сърбия и Чехия. Ако това са световните шампионки от Сърбия, то на второ поредно европейско първенство финалната четворка ще бъде една и съща.

Към 21:22 на 24.07.2024 Новините от днес