site.btaМанчестър Сити с трудна победа срещу новака Шефилд Юнайтед, Астън Вила се наложи като гост срещу Бърнли

снимка: АП

Шампионът Манчестър Сити постигна трудна победа с 2:1 като гост срещу новака Шефилд Юнайтед в мач от третия кръг на Висшата лига.

"Гражданите" срещнаха сериозна съпротива, но гол на Родри две минути преди края донесе трите точки за тима на Гуардиола.

Ерлинг Холанд можеше да даде преднина на Сити още преди почивката, но в 37-а минута пропусна дузпа. Норвежецът се реваншира през втората част, като в 63-а минута се разписа след асистенция на Джак Грийлиш.

Шефилд Юнайтед изравни с попадение на Джейдън Богъл в 85-а минута, но само три по-късно Родри вкара победен гол за Сити.

Астън Вила също постигна победа като гост в кръга след успех с 3:1 срещу Бърнли. Мати Кеш вкара два гола за бирмингамци през първата част, а Муса Диаби отбеляза трето попадение след почивката.

За Бърнли точен бе Лайл Фостър.

Астън Вила има 6 точки след първите кръга и заема шесто място. Бърнли е без спечелена точка и е в дъното на таблицата.

Челси - Лутън Таун - 3:0

В класирането начело е Манчестър Сити с 9 точки, следван от Уест Хям, Тотнъм и Арсенал по 7,  Брайтън, Астън Вила и Манчестър Юнайтед по 6 и др.

Към 22:27 на 24.07.2024 Новините от днес