site.btaКитайката Чжу Лин елиминира водачката в схемата Каролин Гарсия и се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Кливланд

снимка АП

Китайката Чжу Лин елиминира водачката в схемата Каролин Гарсия (Франция) на четвъртфиналите и се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Кливланд (САЩ) от сериите УТА 250 с награден фонд 271 363 долара.

Чжу Лин надигра Гарсия с 6:4, 6:1 в мач, продължил час и 27 минути. Китайската тенисистка се възползва от силния си старт в двубоя, поведе с 3:0 и спечели първия сет, а във втората част даде само гейм на французойката. Това бе втора победа на Чжу Лин над играч от топ 10 в кариерата й.

„Наистина съм горда от представянето си днес“, заяви китайката в интервюто си на корта. Нейна съперничка в спора за достигане до финала ще бъде четвъртата поставена Екатерина Александрова от Русия.

На четвъртфиналите Александрова се справи с друга представителка на Китай Ван Синюй след обрат с 5:7, 6:0, 7:5 за близо два часа игра. Рускинята бе категорична след загубения първи сет, а в решаващата трета част осъществи два пробива срещу китайката, за да я преодолее.

В другия полуфинал ще се срещнат испанката Сара Сорибес Тормо и Татяна Мария (Германия). Сорибес Тормо отстрани деветата поставена американка Слоун Стивънс, която първо трябваше да доиграе успешно мача си срещу Мира Андреева (Русия) от втория кръг – 6:3, 6:3. Испанката по-късно надделя над Стивънс с 6:1, 6:3 за 74 минути игра.

Татяна Мария пък се наложи над представителката на Канада Лейла Фернандес с 6:3, 6:2 в мач, продължил час и 24 минути.

Към 13:55 на 02.06.2024 Новините от днес