site.btaСара Сорибес Тормо елиминира Вероника Кудерметова и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Кливланд

снимка: АП

Испанката Сара Сорибес Тормо се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Кливланд (САЩ) от сериите УТА 250 с награден фонд 271 363 долара.

Сорибес Тормо отстрани третата в схемата рускиня Вероника Кудерметова след 6:4, 6:1 в мач, продължил час и 44 минути във втория кръг.

Испанката стартира отлично и поведе с 3:0 в първия сет, допусна обрат до 3:4, но спечели следващите три гейма. Във втората част тя бе по-категорична и след като дръпна с 3:0 в резултата, не изпусна аванса си.

Съперничката на Сара Сорибес Тормо на четвъртфиналите ще бъде определен от двубоя между деветата поставена Слоун Стивън и Мира Андреева (Русия), който бе прекъснат при 6:3, 3:0 за американската тенисистка.

До четвъртфиналите достигнаха още германката Татяна Мария след отказване петата поставена Анхелина Калинина (Русия) и четвъртата в схемата рускиня Екатерина Александрова, която елиминира Аляксандра Саснович от Беларус със 7:6(2), 6:3 след час и 39 минути игра.

За Татяна Мария предстои мач срещу Лейла Фернандес (Канада), докато Александрова ще играе срещу китайката Ван Синюй.

Към 23:26 на 08.07.2024 Новините от днес