site.btaВодачката в схемата Каролин Гарсия стартира с победа на турнира по тенис в Кливланд

снимка: АП

Водачката в схемата Каролин Гарсия (Франция) стартира с победа на турнира по тенис на твърда настилка в Кливланд (САЩ) с награден фонд 271363 долара.

Участващата с "уайлд кард" Гарсия, която е седма в световната ранглиста в момента, надделя над Линда Фрухвиртова (Чехия) с 6:3, 6:2.

За място на четвъртфиналите тя ще играе срещу представителката на домакините Пейтън Стиърнс, която се справи с "щастливата губеща" от квалификациите Мартина Тревизан с 6:1, 4:5 и отказване на италианката заради травма.

Номер 2 в схемата Барбора Крейчикова (Чехия) отпадна на старта след поражение датчанката Клара Таусон с 4:6, 1:6. Таусон очаква Лейла Фернандес (Канада), която се справи категорично с друга чехкиня Линда Носкова с 6:0, 6:2.

Миналогодишната вицешампионка Александра Саснович (Беларус), която премина през квалификациите, също започна с драматичен успех над американката Ема Наваро с 3:6, 6:4, 7:5, след като навакса изоставане от 0:5 гейма в решаващия трети сет, включително спаси и един мачбол при 3:5.

За място на четвъртфиналите Саснович ще срещне номер 4 Екатерина Александрова (Русия), която елиминира Патриция Мария Циг (Румъния) с 6:1, 6:4.