site.btaБрайтън, Фулъм и Кристъл Палас започнаха с победи във Висшата лига

Брайтън, Фулъм и Кристъл Палас започнаха с победи във Висшата лига
Снимка: АП

Брайтън затвърди добрата си форма от миналия сезон във Висшата лига, като започна новия сезон с домакинска победа над новака Лутън с 4:1. Соли Марч се разписа с глава в 36-ата минута, а рекордната покупка на тима Жоао Педро удвои от дузпа в 71-вата минута. Десет минути преди края на редовното време и Лутън получи право да изпълни дузпа, а Кърлтън Морис намали разликата. Това бе историческо първо попадение за тима във Висшата лига. В последните минути Симон Адингра отбеляза третото попадение за "чайките", а дълбоко в добавеното време за домакините вкара и резервата Еван Фъргюсън.

Фулъм направи отлична операция в Ливърпул, като постигна победа над Евертън с 1:0. През първото полувреме сериозни пропуски за "карамелите" направиха Абдулай Дукуре и Нийл Мопе, а попадение на Майкъл Кийн бе отменено заради нарушение срещу вратаря Бернд Лено. Тимът от Лондон обаче показа по-голяма ефективност и се възползва от едно меле, при което точен бе резервата Боби Де Кордова-Райд.

Кристъл Палас също се възползва от това, че срещна новак и се наложи при гостуването си над Шефилд Юнайтед с 1:0. Победното попадение бе дело на Одсон Едуар в 50-ата минута, който се възползва от асистенция на Джордан Аю.

Победителят в Лигата на конференциите Уест Хям направи равенство като гост на Борнемут - 1:1. "Чуковете" поведоха чрез Джаред Боуен в началото на второто полувреме, но "черешките" упражниха натиск в края и успяха да спечелят точка, благодарение на гол на Доминик Золанке.

Към 15:22 на 06.07.2024 Новините от днес