site.btaАрсенал откри сезона във Висшата лига с минимална победа над Нотингам Форест

Арсенал откри сезона във Висшата лига с минимална победа над Нотингам Форест

Арсенал започна новия сезон в английската Висша лига с минимална победа с 2:1 над Нотингам Форест на своя стадион и така продължи доброто настроение, дошло и от спечелената купа Камюнити Шийлд след дузпи над Манчестър Сити.
    Началото на срещата беше забавено с 30 минути, тъй като голяма част от публиката не успя да влезе навреме за обявения начален сигнал. Проблемът се появи заради новите дигитални билети, въведени от Арсенал. Системата обаче блокирала и така се забавило пропускането на привържениците на стадиона.
    Играчите на испанския мениджър Микел Артета изиграха страхотно първо полувреме, в което вкараха два хубави гола, дело на Еди Нкетия в 26-ата минута и на Букайо Сака в 32-ата.
    През втората част обаче Арсенал свали темпото и сякаш чакаше мачът да свърши. И това поведение едва не им изигра лоша шега, защото Нотингам върна едно попадение и до самия край поддържаше напрежението.
    Още от първата минута Арсенал наложи надмощие и владееше топката. В 26-ата минута логично се стигна и до откриване на резултата. Бразилецът Габриел Мартинели проби отляво и опита технично да премине между двама бранители. Малко случайно топката стигна до Нкетия, който също се освободи от един съперник и стреля покрай американския вратар на гостите Мат Търнър за 1:0.  След 6 минути резултатът беше удвоен с прекрасно изпълнение на Букайо Сака, който изпрати диагонален изстрел до гредата, без шанс за вратаря. Но цялата атака на домакините заслужава аплодисменти, защото мина с 1-2 докосвания без защитата на Форест да се ориентира. Уилям Салиба даде последния пас преди Сака да дриблира и да изпрати фалцовия удар.
    Макар и да свалиха темпото, домакините можеха да стигнат до трети гол в 74-ата минута, когато Кай Хаверц намери Деклън Райс. Английският национал стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите се разтегна, отби топката, тя се отклони в горната греда и излезе в ъглов удар.
    Арсенал изпусна още една възможност в 80-ата минута, пак чрез Райс. Но секунди по-късно допусна и гол в своята врата. В 81-ата минута Нотингам наруши спокойствието на Арсенал, след като Тайво Авонии върна едно попадение. Основната заслуга обаче беше на шведската резерва Антъни Еланга, който получи топката, загубена от Кай Хаверц. Еланга тръгна по лявото крило и пробяга на висока скорост вероятно над 60 метра без никой от играчите на Арсенал да го спре. Резервата на Форест върна топката в наказателното поле и от три метра Авонии я прати в мрежата Аарън Рамздейл.
    Докрая на мача гостите опитаха да потърсят изравняване, но и Арсенал имаше две възможности за трети гол, които пропиля.