site.btaЛокомотив (Пловдив) остана на върха на efbet Лигата след победа над Пирин

Червен картон - Методи Бачев (Пирин) 21'
Жълти картони - Александър Дюлгеров, Илиан Костов (Пирин), Мартин Паскалев, Евандро, Матеус Силва (Локомотив)

Съставите:
Пирин: Максим Ковальов, Аюб Батас, Илиан Костов, Мартин Бачев, Александър Дюлгеров (90+8 - Васил Христов), Георги Върбанов, Юго Комано (78 - Симеон Александров), Даниил Кондраков, Дмитро Семенив, Велислав Минков (86 - Станислав Костов), Борис Тютюков

Локомотив: Динко Хоркаш, Ангел Лясков, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев, Матеус Да Силва (84 - Кристиан Пешов), Христо Иванов, Евандро (90+3 - Калоян Костов), Джовани, Алфа Конте (84 - Петър Андреев), Димитър Илиев, Георги Минчев

Локомотив (Пловдив) победи Пирин с 1:0 в Благоевград, като единственото попадение вкара Джовани от дузпа 20 минути преди края на редовното време. Така "черно-белите" запазиха лидерското си място в efbet Лигата, като имат вече 13 точки, а Пирин остана на предпоследна позиция с една точка.

Гостите от Пловдив можеха да открият резултата още във втората минута, но вратарят Максим Ковальов изби удар на Димитър Илиев. Вратарят на домакините парира и шут на Алфа Конте малко по-късно.

Първото положение за Пирин пропусна Хорхе Сегура, който не беше точен с глава. Така се стигна до 21-вата минута, когато "орлетата" останах с човек по-малко на терена. Заради грешка в защита Георги Минчев изскочи сам, но бе настигнат и съборен от Методи Бачев, който бе изгонен с директен червен картон.

Георги Минчев от Локо отправи хубав удар със задна ножица, но топката мина покрай десния стълб на вратата.

В 42-рата минута Комано от Пирин се измъкна отдясно, но стреля покрай далечния стълб.

В 50-ата минута Илиев изведе Джовани, който стреля, но топката се оплете във външната страна на мрежата. Малко по-късно Кондраков от "орлетата" се озова сам срещу Динко Хоркаш, но вратарят спаси с крак.

В 63-ата минута Матеус Да Силва центрира с външен фалц, Димитър Илиев игра с глава, като топката се отби от левия стълб и се върна в ръцете на вратаря Ковальов.

В 70-ата минута Борис Тютюков направи страхотен пропуск за Пирин, след като не можа да се възползва от грешка на Хоркаш и не прати топката в опразнената врата. Съдията Петър Кузев обаче бе извикан да гледа повторение на ситуация, при която капитанът на Пирин Александър Дюлгеров игра с ръка в наказателното поле. Той отсъди дузпа, а Джовани я вкара хладнокръвно в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В добавеното време Евандро от пловдивчани пропусна да вкара втория си гол в мача, а Ангел Лясков се намери добре при удар на Кондраков от Пирин.

Към 16:25 на 24.07.2024 Новините от днес