site.btaБългария победи Перу и продължава на осминафиналите на Световното първенство по волейбол за девойки до 19 години

снимка: FIVB

Националният отбор на България записа победа над Перу и се класира за осминафиналите на Световното първенство по волейбол за девойки до 19 години в Унгария и Хърватия. В унгарския град Сегед младите българки се наложиха с 3:0 (25:22, 25:16, 25:19) и завършиха на второ място в класирането в група "С" след Италия. Единственото поражение на тима ни е именно от "Скуадра адзура", която спечели всичките си срещи до момента.

България изигра силен мач срещу перуанките и доминираше изцяло. В първия гейм след 11:10 момичетата на треньора Борислав Крачанов отбелязаха шест поредни точки, след което спечели с 25:22.

Втората част беше равностойна, а отборът на Перу водеше до 12:8. Последваха 13 поредни точни за националките, които направиха обрат, а след 25:16 взеха аванс от 2:0

В началото на третия гейм отново се игра точка за точки, но след 14:10 българките нямаха проблеми и спокойно затвориха мача.

Най-резултатна в мача беше Микаела Стоянова с 12 точки, 11 точки добави Виктория Коева, а 10 Мария-Габриела Миличевич.

За Перу Валеска Солтански Торо и Алондра Гамио Виянуева приключиха с по 10 точки.

Българките заеха втора позиция в таблицата с 12 точки след 4 победи и 1 загуба, лидер е Италия с пълен актив от 15 точки. Перу е на последната пета позиция и ще се бори за място от 17-о до 24-о.

Следващият съперник на националките ще бъде Унгария, един от домакините на Световното първенство, завършил трети в група "А". Срещата между двата тима е в понеделник.

Към 09:30 на 26.07.2024 Новините от днес