site.btaНационалният отбор на България по волейбол за девойки до 19 години се наложи над Канада

Снимка: volleyballworld.com

Националният отбор на България по волейбол за жени под 19 години се наложи над тима на Канада с 3:0 (25:14, 27:25, 25:14) на Световното първенство в Сегед (Унгария).

Българският отбор имаше пълно превъзходство през първата част и спечели с голяма разлика. Вторият гейм бе изключително оспорван, като родният тим пропусна два сетбола, преди да победи с 27:25.

В третия гейм отново разликата бе голяма и България се поздрави с убедителен успех.

Българският отбор имаше голямо предимство в атака, както и при сервисите - 12 точки срещу 3 за канадките. Тимът направи и по-малко грешки.

Най-резултатна за тима на треньора Борислав Крачанов бе Микаела Стоянова със 17 точки, Виктория Коева остана с 13.

С този успех България е на трето място в Група C с две победи и една загуба и 6 точки. Тимът е зад Бразилия и Италия, но е почти сигурен участник на 1/16-финалите на първенството.

В събота отборът ще играе срещу водача в групата Бразилия.

Към 11:16 на 26.07.2024 Новините от днес