site.btaКоко Гоф, Белинда Бенчич и Елина Свитолина продължат на четвъртфиналите на турнира по тенис във Вашингтон

Коко Гоф, снимка: АП

Поставената под номер 3 в схемата Коко Гоф се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка във Вашингтон с награден фонд 780 637 долара.

Американката победи родената във Вашингтон Хейли Баптист с 6:1, 6:4 за 78 минути, след като направи три пробива в мача.

Гоф заяви, че познава съперничката си от 10-годишна възраст и е щастлива да се изправи срещу нея в мач между две млади чернокожи тенисистки, които не са се срещнали до момента като професионалисти.

"Невероятно е, че най-накрая успяхме да играем една срещу друга", каза Гоф в интервюто си на корта, което използваше най-вече, за да хвали Баптист.

"Казах й, че е наистина талантлива. Мисля, че тя може да бъде поне в топ 50 и дори по-високо до края на следващата година", добави американката.

Гоф се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу 15-ата в световната ранглиста и олимпийска шампионка от Токио 2020 Белинда Бенчич (Швейцария), която победи американката Лорън Дейвис с 6:1, 6:4.

Номер 7 Мадисън Кийс също продължава напред след победа над китайката Цинвън Чжън със 7:5, 6:1.

Украинката Елина Свитолина подобри до 8-0 рекорда си срещу рускинята Дария Касаткина, побеждавайки я с 6:2, 6:2 в първия им мач от Откритото първенство на Франция насам. Точно както направи срещу играчи от Русия и Беларус след нахлуването през февруари 2022 година, Свитолина не се ръкува със съперничката си след мача, въпреки че петата в схемата Касаткина се изказа против войната. Тя ще се изправи срещу четвъртата поставена Джесика Пегула (САЩ) или Пейтън Стиърнс на четвъртфиналите. Пегула, която е водачката в схемата на турнира, е планирано да играе по-късно тази вечер.

Напред в турнира продължава и защитаващата титлата си Людмила Самсонова. Рускинята, която е поставена под номер 8 в схемата, победи румънката Сорана Кърстя с 6:1, 6:3.

Към 04:24 на 24.07.2024 Новините от днес