site.btaНационалният тим на България по баскетбол за девойки загуби от Словакия на Европейското първенство в Крайова

снимка: Международна федерация по баскетбол /ФИБА

България загуби от Словакия с 60:73 (14:16, 13:20, 15:24, 18:13) в четвъртия си, последен мач от груповата фаза на Европейското първенство по баскетбол за девойки до 20 години в дивизия „Б“ в Крайова (Румъния).

Така националният тим на страната, воден от селекционера Маргарита Маринкова, завършва този етап на четвърто място в групата с една победа и три поражения и ще играе за разпределение на позициите след осма на шампионата.

За четвъртфиналите се класираха първите два тима – Исландия (3-1) и Норвегия (3-0), като в групата остава да се изиграе само мачът между норвежките и Австрия, чийто състав е с 3 загуби до момента.

Най-оспорвана в сблъсъка между българките и словачките бе първата четвърт, в която Словакия взе 2 точки аванс – 16:14. До почивката българският отбор изостана с 27:36.

През второто полувреме тимът на Словакия доминираше, преди последните 10 минути водеше с 60:42, а най-голямата разлика в мача достигна 20 точки.

Радина Илиева бе най-резултатна за България с 13 точки и 7 борби. Ивана Бонева и Гергана Маданкова отбелязаха по 11 точки, като първата овладя 5 борби.

За Словакия Нина Янстова се отчете с 15 точки и 10 борби.

Към 19:20 на 01.07.2024 Новините от днес