site.btaБългария отстъпи пред Исландия и допусна втора загуба на Европейското първенство по баскетбол за девойки до 20 години

снимка: Международна федерация по баскетбол/ ФИБА

Българският национален отбор претърпя поражение от Исландия с 64:75 (16:17, 17:17, 9:23, 18:22) във втория си мач от Европейското първенство по баскетбол за девойки до 20 години в дивизия „Б“ в Крайова, Румъния. Загубата е втора поредна за българките и ги остави на предпоследното, четвърто място във временното класиране в група „Д“ към момента.

Исландия е лидер в подреждането с три победи от три мача, а второто място с две победи от две срещи е тимът на Норвегия.

В следващия си двубой България ще се противопостави на Австрия (0-2) на 1 август, а ден по-късно ще играе срещу Словакия (1-2).

Съставите на България и Исландия изиграха равностойно първо полувреме, в края на което исландките имаха точка аванс – 34:33. Последва по-слаба трета четвърт за националките, които отбелязаха само 9 точки срещу 23 за съперника и изостанаха с 42:57 преди последната четвърт.

Българският състав опита да навакса част от пасива си, но Исландия не позволи сериозно стопяване на разликата. Националките отстъпиха в борбата под коша и направиха повече грешки срещу исландките.

Най-резултатна за България бе Илияна Георгиева с 21 точки, 7 борби и 2 асистенции, а по 8 точки отбелязаха Радина Илиева и Ванина Василева.

Към 17:15 на 01.07.2024 Новините от днес