site.btaЛъчезара Пекова спечели сребърен медал в многобоя на турнира Гран При по художествена гимнастика в Бърно

снимка: БФХГ Фейсбук

Лъчезара Пекова спечели сребърен медал в многобоя при жените на турнира по художествена гимнастика Гран При в Бърно (Чехия). Националката се класира и за всичките четири финала на отделните уреди утре.

Пекова игра стабилно всичките си композиции и събра 116.550 точки. Тя получи оценки 30.800 точки на обръч, 29.300 на топка, 29.650 на бухалки и 26.800 на лента, за да вземе сребърното отличие.

Така Пекова донесе трети медал за България от надпреварата, след като снощи Елвира Краснобаева спечели титлата, а Никол Тодорова завоюва бронз в многобоя при девойки,

Шампионка в многобоя при жените стана Кристина Погранична от Украйна с актив 122.750 точки (33.000, 30.700, 29.050, 30.000), а трета е сънародничката й  Полина Городнича със сбор от 114.950 точки (28.750, 27.300, 29.600, 29.300).

Пекова ще играе на всичките четири финала на отделните уреди в утрешния последен ден. Финалите при жените стартират в 15.10 часа българско време. От 11.30 часа ще бъдат тези при девойките, където Елвира Краснобаева и Никол Тодорова са сред финалистките на по два уреда.

Съдия за България на това състезание е Рада Вражева.

Към 14:44 на 29.03.2024 Новините от днес