site.btaЛъчезара Пекова спечели още два медала на финалите на турнира Гран При по художествена гимнастика в Бърно

снимка: БФХГ фейсбук

Лъчезара Пекова спечели още два медала на финалите на отделните уреди при жените на турнира по художествена гимнастика Гран При в Бърно (Чехия).

Националката, която снощи стана втора в многобоя, днес завоюва сребърно отличие на топка и бронзово на лента, след като игра много добре. Пекова се нареди на четвърто място на бухалки и осмо на обръч, където допусна сериозна грешка. Българката получи оценки 27.200 точки на обръч, 29.550 на топка, 28.800 на бухалки и 29.000 на лента.

Кристина Пограничка от Украйна взе златото на топка с 31.900 точки, на бухалки с 31.550 и на лента с 30.300 точки, а на обръч е втора с 31.250 точки след германката Мелани Даргел, която има 31.550 точки.

Грацията приключва турнира с два сребърни и един бронзов медал, а България завършва надпреварата с общо 9 отличия, след като при девойките Елвира Краснобаева и Никол Тодорова завоюваха 6  (4 златни, 1 сребърен и 1 бронзов).

Към 08:37 на 20.04.2024 Новините от днес