site.btaАмериканският баскетболист с български паспорт Дейвид Кравиш и тимът на Уникаха се класираха за полуфиналите в Испания

снимка: Българска федерация по баскетбол, архив

Натурализираният американец Дейвид Кравиш и отборът на Уникаха класираха за полуфиналните плейофи в баскетболния елит на Испания – Лига Ендеса.

Уникаха надигра Тенерифе с 97:74 (22:13, 14:37, 21:26, 17:21) като домакин във втората среща и спечели серията с 2:0 победи.

Американецът с български паспорт Дейвид Кравиш завърши с 6 точки, 4 борби и 1 асистенция за 21 минути на терена. Най-резултатен за успеха бе Тайлър Калиноски с 21 точки и 2 борби.

Съперник на състава от Малага на полуфиналите в испанското баскетболно първенство за мъже ще бъде победителят от четвъртфиналния сблъсък между Барселона и Валенсия.

Към 09:46 на 29.03.2024 Новините от днес