site.btaСтефанос Циципас и Андрей Рубльов се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис в Ротердам

Ротердам, 10 февруари (БТА).
Стефанос Циципас (Гърция) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис за мъже от сериите АТП 500 в Ротердам (Нидерландия) с награден фонд от 1 208 315 евро.
Циципас, който е номер 4 в световната ранглиста при мъжете, победи Иля Ивашка от Беларус с 6:4, 6:1 за час и 12 минути във втория кръг на надпреварата.
Първият сет бе равностоен до 5:4, когато гръцкият тенисист осъществи пробив и поведе в мача. Във втората част Стефанос Циципас бе още по-убедителен. Той поведе с 5:0 след два пробива и даде само гейм на Ивашка преди да приключи срещата в два сета.
На четвъртфиналите водачът в схемата в Ротердам Циципас ще се изправи срещу австралиеца Алекс де Минор.
За следващата фаза се класираха още младият чех Иржи Лехецка и руснакът Андрей Рубльов. Лехецка си осигури сблъсък с италианеца Лоренцо Музети на четвъртфиналите след победа над Ботик ван де Зандшулп от Нидерландия с 1:6, 6:4, 6:4 за час и 59 минути игра.
Андрей Рубльов, който е номер 7 в света, се справи във втория кръг със съпротивата на корееца Сунуун Куон с 6:3, 6:3 в мач, продължил час и 21 минути.