site.btaВ Американския университет в Благоевград е изграден Център за информация, демокрация и гражданска ангажираност, който помага чрез проекти да се подобри животът ни, каза Цветана Хайдушка
В Американския университет в Благоевград е изграден Център за информация, демокрация и гражданска ангажираност, който помага на студенти, ученици и преподаватели да подобряват чрез проекти живота ни днес. Това каза Цветана Хайдушка, мениджър „Връзки с обществеността“ в Американския университет в Благоевград по време на конференция по проекта на БТА „Европа на Балканите: Заедно чрез знание“, който Агенцията изпълнява с подкрепата на Европейската комисия. Събитието се провежда в Националния пресклуб на БТА в Благоевград. Друг проект, по който работи университетът, е насочен към изкуствения интелект - как да бъде използван разумно и в полза на хората, добави Хайдушка.
Стремим се да имаме модерна и високотехнологична база, както и добри отношения с институциите, каза тя. „Аз като възпитаник на университета съм горда, че едни от най-успешните предприемачи в България и света имат общо с Американския университет“, посочи още Хайдушка. Тя отчете факта, че, когато възпитаниците се връщат в университета, казват, че той им е дал възможност да експериментират. „Това е нещото, което ние се опитваме да създадем“, добави Хайдушка.
С проекта си "Европа на Балканите: Заедно чрез знание" БТА си поставя за цел да предоставя информация на широката общественост и да насърчава открит диалог относно политиката на сближаване, резултатите на местно ниво и изпълнението на политическите приоритети на Европейския съюз. В периода от ноември 2024 г. до септември 2025 г. БТА организира дискусии в пресклубовете си, освен в Благоевград, и в Бургас, Варна, Велико Търново, Видин, Враца, Габрово, Добрич, Казанлък, Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Монтана, Пазарджик, Перник, Плевен, Разград, Русе, Самоков, Свищов, Сливен, Смолян, София, Стара Загора, Троян, Търговище, Хасково, Шумен и Ямбол, както и трансгранични конференции в Белград, Босилеград, Букурещ, Одрин, Скопие и Солун. Проектът е продължение на два проекта, изпълнявани от БТА през 2023 и 2024 г., и надгражда дейностите и постигнатите резултати.
/РН/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
news.modal.header
news.modal.text