site.btaАграрен университет - Пловдив връчи дипломите на випуск 2024
В Аграрен университет - Пловдив (АУ-Пловдив) се състоя тържествена промоция на абсолвентите бакалаври и магистри от випуск 2024.
"Днес е тържествен ден на реализирани мечти и нов етап от живота на професионална реализация и кариерно развитие. Скъпи абсолвенти, вие имахте привилегията и удоволствието да се обучавате в университет, който днес е модерен, национален и европейски, образователен, научноизследователски и внедрителски център. Добре интегриран в европейското образователно пространство със значителен принос за устойчивия интелигентен растеж на аграрния сектор, туристическия бизнес и развитието на регионите", каза в приветствието си доц. д-р Боряна Иванова, ректор на АУ-Пловдив. Тя увери абсолвентите, че надеждите им за успешна реализация ще бъдат оправдани и мечтите им ще станат реалност, защото АУ-Пловдив има 79 годишна история и е университет със свободен дух и доказано високо обществено признание като водеща институция в аграрния бизнес, науката, образованието, желан партньор както в България, така и в чужбина. И тази година АУ - Пловдив е с лидерски позиции в професионалните направления "Растениевъдство", "Растителна защита" и "Животновъдство" според Рейтинговата система на висшите училища в България. Това е имидж, който работи, както за академичната общност, така за успешните дипломанти, посочи Иванова.
Днес дипломите си получават 653-ма студенти, от тях 373-ма успешно завършили образователно квалификационна степен „Бакалавър“ и 280 - степен „Магистър“. Среден успех от следването на степен „Бакалавър“ от всички специалности е много добър 4,86, а средният успех от държавните изпити е много добър 5,05. Отличниците бакалаври са 65, от които четирима завършват с пълно отличие с успех отличен 6,00 от курса на следване и от държавните изпити. Това са Миглена Герчева, специалност „Растителна защита“, Мариана Георгиева, специалност „Бизнесикономика“, Димитрий Господинов , специалност „Аграрно инженерство“ и Георги Гидишки, специалност „Икономика и управление на регионалното развитие“. Магистрите от 19 специалности в седем професионални направления се дипломират със среден успех от следването отличен 5,71 и средният успех от държавните изпити - отличен 5,64. Общо 50 дипломанти магистри от 11 специалности завършват с пълно отличие. Най-висок среден успех от следването и държавните изпити са постигнали студентите от Факултета по агрономство - много добър 5,47, следвани от Факултета по икономика - много добър 5,25, Факултета по лозароградинарство - много добър 5,20 и Факултета по растителна защита и агроекология - добър 4,20.
/АКМ/
news.modal.header
news.modal.text