site.btaГражданската инициатива "Кой е следващият" отново организира протест пред парламента в Скопие заради пожара в дискотека "Пулс" в Кочани


Днес пред парламента в Скопие отново бе организиран протест от гражданската инициатива "Кой е следващият" с искане за прозрачно и цялостно представяне на документацията, свързана с дискотека „Пулс“ в град Кочани, където при пожар на 16 март загинаха 59 младежи, а над 150 бяха ранени, съобщават местните медии.
На протеста бе изразено недоволство от правителството, корупцията и липсата на желание за реформи и промяна. Един от организаторите на инициативата „Кой е следващият“ Борян Евтимов нарече „гол популизъм“ изявленията на правителството на Северна Македония.
При пожар в дискотека "Пулс" в град Кочани на 16 март загинаха 59 младежи, а над 150 бяха ранени. Пожарът, който се разрази по време на концерт на популярната група ДНК, е бил причинен от искри от пиротехника, използвана за светлинни ефекти, сочат първоначалните данни от разследването. Официални представители посочиха, че лицензът на дискотеката е бил получен незаконно. Обектът е бил само с един авариен изход, който е бил заключен по време на концерта. Имало е само два пожарогасителя и не е имало аларма за пожари и система, която пръска вода в случай на пожар.
На протеста пред парламента в Скопие демонстрантите поискаха пълно представяне на документацията за работата на дискотеката в Кочани от 2012 г. насам, предаде МИА. Искането е изпратено до Министерството на вътрешните работи, Държавния пазарен инспекторат, Министерството на икономиката и други държавни институции.
Гражданската инициатива „Кой е следващият“ търси и морална отговорност от частния сектор, както и от организациите на заведенията за обществено хранене и техните асоциации, за справяне със съществуващите проблеми и защита на клиентите.
Инициативата подчерта, че няма връзка с която и да е политическа партия.
/СГ/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
news.modal.header
news.modal.text