site.btaКонстантинова и Келтерн с убедителна победа, загуба за Колева и Марбург в женското баскетболно първенство на Германия

снимка БТА

Карина Константинова и отборът на Келтерн постигнаха убедителна победа в поредния кръг на женското баскетболно първенство. Тимът надделя без проблеми над Хановер на свой терен с 99:46, след като водеше през целия мач.

Българката се отчете с 9 точки, 2 борби и 4 асистенции за близо 27 минути на паркета.

Нова загуба претърпя Марбург, с Преслава Колева в състава си, след като отстъпи като гост на Заарлуис с 60:85 след по-слаба трета част.

Българката игра 15 минути, като се отличи с 3 точки, 4 борби и 2 асистенции.

След този двубой воденият от Матеа Тавич тим на Келтерн вече е с четири победи и една загуба, докато Марбург остава последен без успех до момента.

Гергана Иванова пък беше сред най-добрите за състава на Бреша, който обаче претърпя второ поредно поражение в италианското първенство. На свой терен тимът отстъпи на Батипаля с 58:72.

Българката завърши втора по резултатност за отбора си с 11 точки, като записа още 2 борби и 1 асистенция за 31 минути в игра.

Загубата беше общо трета за Бреша, който има и една победа, а след седмица ще гостува на Венеция.

Към 15:12 на 28.10.2024 Новините от днес

Община Добрич: Носители на Годишните награди „Добрич“ в областта на културата и науката за 2024 г. са Мария Славова – пианист, органист, преподавател и Музикална школа Акордеон при НЧ „Йордан Йовков – 1870 г.“ с ръководител Деян Дженков