site.btaБаскетболната националка Карина Константинова и Келтерн допуснаха втора загуба в турнира Еврокъп

снимка: Българска федерация по баскетбол, архив

Българската националка Карина Константинова и германският Рутроник Старс Келтерн претърпяха поражение при гостуването си на румънския Констанца със 72:87 (23:16, 20:26, 17:26, 12:19) в двубой от втория кръг в група F на баскетболния турнир Еврокъп при жените.

За Келтерн, воден от помощник-треньора на женския национален тим на България Матеа Тавич, загубата бе втора от два мача до момента, а съставът на Констанца постигна втора победа.

Карина Константинова реализира 4 точка, 2 борби и 2 асистенции за 15 минути на терена.

Германският тим имаше точка преднина на почивката 43:42, но след по-силно второ полувреме Констанца стигна до успеха.

В следващия кръг от турнира Еврокъп за Константинова и съотборничките й предстои ново гостуване на 23 октомври.

Към 00:47 на 18.10.2024 Новините от днес