site.btaАмиго Северозапад спечели за трети път шампионската титла на България по футзал, Кирил Котев и Румен Вълков връчиха купата и медалите

Отборът на Амиго Северозапад е шампион на България по футзал за трети път.снимка: официална страница Amigo Northwest Futsa

Отборът на Амиго Северозапад стана шампион на България по футзал за трети път, след като на финала за титлата се наложи с 4:2 над Черно море Футзал (Варна) във втората среща. Всъщност столичани спечелиха и първия мач, след като се наложиха с 6:3 във Варна и това улесни максимално задачата им в залата на НСА.

Техническият директор на Българския футболен съюз Кирил Котев и членът на Изпълнителния комитет Румен Вълков наградиха призьорите в първенството по футзал.
Третото място в Държавния шампионат е за състава на Левски Футзал завърши на трето място, Черно Море на второ, а като шампиони триумфираха Амиго Северозапад.
Титлата по традиция се решава в серия до две победи в три срещи. Тази година първият двубой се изигра на 18 юни във Варна и завърши с успех 3:6 в полза на Амиго Северозапад. Златните медали тимът си подпечата с победа 4:2 в София. Така с две срещи Амиго Северозапад стана шампион на България за трети пореден път.
За отбора предстои участие в Шампионска лига 2024/25, като ще се включи в предварителния кръг. Жребият за тази фаза е на 5 юли в Нион. Отборите, освен съперниците, ще научат и кой ще бъде организатор на турнира.

Надпреварата се играе във формат на минитурнир с 4 отбора и ще се проведе в периода 20.08 – 25.08.2024 година. Миналото лято тимът на Амиго Северозапад беше домакин на турнира в Шампионската лига, като прие мачовете в зала "Арена София", като постигна две победи и равенство в Йоребро (Швеция). В крайна сметка напред продължиха шведските играчи на футбол в зала.

Към 22:31 на 30.06.2024 Новините от днес