site.btaСпринт София спечели най-много златни медали на Държавното първенство по плуване в София

Снимка: БТА

Петър Мицин спечели четвърто злато на Държавното първенство по плуване на басейн "Диана" в София след успех във финала на  200 метра свободен стил.

Представителят на Вихрен Сандански финишира за 1:51.15 минута, но не успя да доближи собствения национален рекорд от 1:46.50, който постави преди година в Белград.

Втори се нареди Алекс Стойнов (Олимп) с 1:54.33, а трети е Брайън Динев (Акулите) с 1:54.93 минута.

Поредни отличия от шампионата спечелиха националите Любомир Епитропов, Диана Петкова и Тея Николова.

Епитропов триумфира в коронната си дисциплина 200 метра бруст, макар и с доста по-слабо време от рекорда си, който постави преди 10 дни в Белград и който му донесе олимпийска квота и европейска титла. Еритропов спечели с 2:18.96 минути срещу 2:09.45 от шампионата в Белград.

Втори остана Иван Грабко (Пловдив 2019) с 2:21.33, а трети е Едуард Костов (Олимпия) с 2:22.97.

Диана Петкова (Спринт София) прибави седмото си злато от шампионата, след като спечели на 100 метра свободен стил с 56.16 секунди, следвана от  Симона Иванова  (Олимп) с 58.49 и Преслава Тошева (Олимпия) с 58.86 секунди.

Тея Николова спечели държавната титла на 50 м бруст при жените. Състезателката на ПСК Черно море финишира за 31.36 секунди. Среброто остана за Камелия Стоименова от Спринт София с 32.36 а бронзът за Маргарита Стоименова от Спринт София с 33.68.

В отсъствието на националната рекордьорка 200 метра гръб Габриела Георгиева златото в дисциплината спечели Александра Димитрова от Спринт с време 2:20.71 минути. Втора е Маргарита Пепегова (Дамини ЛВ) с 2:22.54, а трета Калина Николаева (Черно море) с 2:23.49.

Най-много медали на шампионата спечели ПСК Черно море - общо 52, от които 13 златни, 21 сребърни и 18 бронзови. Първенец по златни отличия е Спринт София - 19. Тимът завърши с общо 38 медала (19-12-7).

Към 21:17 на 30.06.2024 Новините от днес