site.btaОБНОВЕНА Андреев преодоля квалификациите на турнир по тенис от сериите "Чалънджър" в Португалия

снимка: БТА архив

Адриан Андреев постигна втора победа и преодоля квалификациите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в португалския град Оейраш с награден фонд 148 625 евро.

Българинът, който е поставен под номер 2 в схемата на пресявките, надделя над италианеца Енрико Дала Вале с 6:1, 7:5 за 90 минути.

Андреев спечели шест поредни гейма по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част се игра без пробиви до последния гейм, в който той взе подаването на съперника си затвори срещата с първия си мачбол.

Вчера българинът победи испанеца Даниел Мерида Агилар с 3:6, 6:2, 6:3 след почти два часа игра. Той заработи 5 точки за световната ранглиста и 1465 евро, а първия кръг на основната схема ще играе срещу друг квалификант Валентин Ройе (Франция). През месец януари Андреев победи този съперник на "Чалъндъжър" в Тенерифе с 6:1, 6:1.

Към 11:38 на 03.05.2024 Новините от днес