site.btaДимитър Илиев донесе победата на Локомотив Пловдив над Септември в двубой с пет гола в Първа лига

снимка: Благой Кирилов/БТА

Първенство на България по футбол, среща от шестия кръг на Първа професионална лига между Септември и Локомотив Пловдив:

Септември (София) - Локомотив (Пловдив) - 2:3 (1:0)
голмайстори: 1:0 Виктор Очаи 39, 1:1 Мартин Хайдаров 67, 1:2 Мартин Паскалев 71, 2:2 Кубрат Йонашчъ 76, 2:3 Димитър Илиев 82

стадион: "Локомотив", София
главен съдия: Мартин Великов
жълти картони: Виктор Очаи (Септември), Кристиан Томов, Хорхе Сегура (Локомотив Пловдив)

състав на Септември (София): Димитър Шейтанов, Кубрат Йонашчъ, Георги Върбанов, Михаил Полендаков (73-Александър Джамов), Мартин Христов, Виктор Очаи (84-Никола Величковски), Мартин Моран (61- Франк Ландри), Борислав Рупанов (73-Николай Дросев), Митко Митков, Фаустас Степонавичус (73-Витиньо), Бертранд Фурие

състав на Локомотив (Пловдив): Кристиан Томов, Ангел Лясков, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Кристиян Пешов, Христо Иванов (55-Мартин Хайдаров), Георги Каракашев (46-Йоан Н'зи), Ефе Али (73-Ивайло Иванов), Димитър Илиев, Николас Пенев (46-Оливер Камдем), Жулиен Лами (46-Мартин Петков)

Отборът на Локомотив Пловдив победи Септември с 3:2 като гост на стадион „Локомотив“ в София в двубой от шестия кръг на футболната Първа лига. Пловдивчани постигнаха трети успех от шестте си срещи до момента и събраха 10 точки на четвъртото място във временното класиране, докато Септември остава на дъното в подреждането без победа от началото на сезона и с 0 точки след пет изиграни двубоя.

Четири от петте гола паднаха през второто полувреме, като първоначално Септември поведе чрез Виктор Очаи в края на първата част. Мартин Хайдаров изравни за гостите, Мартин Паскалев вкара за 2:1 за Локомотив, Кубрат Йонашчъ отбеляза за Септември за 2:2, връщайки равенството, а победният гол бе дело на Димитър Илиев в 82-ата минута. Софийският тим изигра по-добро първо полувреме, но през вторите 45 минути пловдивчани показаха по-активни действия и създадоха повече положения.

Футболистите на Септември организираха първата по-опасна атаката в срещата, след като 19-ата минута Бертранд Фурие бе изведен в предни позиции и стреля от границата на наказателното поле, но топката се отби от гредата. Пет минути по-късно Митко Митков подаде към Фурие, който отново не успя да преодолее вратаря на гостите Кристиан Томов.

Димитър Илиев пробва да затрудни стража на домакините Димитър Шейтанов с удар с глава в 32-ата минута, но вратарят се справи.

Септември поведе в 39-ата минута, когато Кристиан Томов първоначално изби топката, пратена от Митко Митков в наказателното поле, но тя попадна във Виктор Очаи, който реализира за 1:0, насочвайки я в горния ляв ъгъл на вратата на Локомотив Пловдив.

В самия край на първото полувреме Жулиен Лами стреля към вратата на Септември, но бе неточен.

Ефе Али отправи удар от далечна дистанция в началните моменти на второто полувреме при атака за Локомотив, но прати топката в ръцете на Шейтанов.

Пловдивчани бяха по-активни в следващите минути и в 67-ата влезлият като резерва Мартин Хайдаров засече центриране на Ангел Лясков и с глава отбеляза изравнително попадение за 1:1.

Две минути по-късно последва бърза атака за Септември, която домакините не успяха да превърнат в гол

В 71-ата Мартин Петков стреля директно от свободен удар, топката се отби от напречната греда, а Мартин Паскалев бе най-съобразителен и реализира с глава, давайки преднина от 2:1 за гостите.

Септември успя да изравни само пет минути по-късно, когато след центриране на Митко Митков отляво по атаката на домакините, топката стигна до Кубрат Йонашчъ, който с хубав удар бе точен за 2:2 в 76-ата минута.

Локомотив Пловдив пак поведе с попадение на Димитър Илиев в 82-ата минута. След добър рейд на Ангел Лясков, Мартин Паскалев отклони към Илиев, който изпревари Димитър Шейтанов и от близко разстояние се разписа за 3:2 за гостите.

Пловдивчани можеха да направят успеха си по-изразителен три минути по-късно, когато Йоан Н'зи стреля, но вратарят на Септември Шейтанов реагира навреме и отрази удара му.

В следващия кръг на 31 август Локомотив Пловдив приема Локомотив София, докато Септември ще гостува на Крумовград на 1 септември.

Към 23:13 на 26.08.2024 Новините от днес