site.btaЧерно море победи Крумовград и излезе на второ място във временното класиране в Първа лига

снимка: Кореспондент на БТА във Варна Красимир Кръстев (ЛФ)

Среща от 6-ия кръг на efbet Лигата (Първа лига):

Черно море – Крумовград 3:0 (1:0)

Голмайстори: 1:0 Васил Панайотов (37-ма мин.), 2:0 Мазир Сула (61-ва мин.), 3:0 Цветомир Панов (74-ата мин.);

Стадион „Тича“;

Зрители - 2000;

Съдия – Валентин Железов;

Жълти картони – Даниел Димов, Цветомир Панов, Велислав Василев (Черно море); Наско Милев (Крумовград);

Състави:

Черно море – Пламен Илиев, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Даниел Мартин (70-ата мин. Цветомир Панов), Даниел Димов (77-ма мин. Начо), Васил Панайотов, Дуду (77-ма мин. Велислав Василев), Асен Дончев (72-ра мин. Едгар Пашеко), Мазир Сула, Исмаил Иса (72-ра мин. Клаудиу Кешеру);

Крумовград – Янко Георгиев, Матей Шимич, Лазар Марин, Божидар Кацаров, Александър Георгиев (60-ата мин. Джунейт Али), Вячеслав Велев, Даниел Де Паули, Наско Милев (60-ата мин. Рафаел Футадо), Серкан Юсеин, Патрик Луан (83-ата мин. Октай Юсеин), Матеус Соуса (60-ата мин. Момчил Цветанов);

Черно море победи с 3:0 Крумовград в мач от 6-ия кръг на първенството на България по футбол. С успеха си Черно море вече има 13 точки в актива след четири успеха, едно равенство и едно поражение. „Моряците“ излизат на второ място във временното класиране, с едно попадение по-добра голова разлика от третия – градския съперник Спартак 1918 Варна. Крумовград остава с 3 точки след една победа и пет поражения и заема 14-о място.

Първата възможност в срещата бе за домакините в 3-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле на гостите топката стигна до Васил Панайотов, който стреля от десетина метра, но вратарят на Крумовград Янко Георгиев успя да избие топката в корнер. Черно море можеше да открие резултата в деветата минута. Мазир Сула проби отляво, напредна с топката покрай аут линията и пусна пас в наказателното поле към Васил Панайотов, който стреля от движение от десетина метра, но неточно.

В 22-ата минута бе първото сериозно положение за Крумовград. Серкан Юсеин стреля от около 20 метра, топката премина през куп играчи и се отби в страничната греда. В 32-ата минута Серкан Юсеин от гостите опита далечен удар от над 20 метра, но тя премина над вратата на домакините. Отборът на Черно море откри резултата в 37-ата минута. Виктор Попов центрира отдясно и намери в наказателното поле на гостите Дуду, който овладя топката, завъртя се и я пусна към Васил Панайотов, който от около 15-тина метра с удар по земя я прати във вратата на Крумовград за 1:0.

В 50-ата минута Черно море можеше да вкара нов гол. Васил Панайотов центрира от свободен удар отдясно в наказателното поле на гостите, а Даниел Димов засече топката с глава, но тя премина над вратата. Исмаил Иса опита техничен удар с пета в 52-ата минута, но вратарят на Крумовград Янко Георгиев внимаваше и успя да избие топката. В 61-ата минута домакините удвоиха преднината си. Даниел Мартин пусна пас отляво в наказателното поле на Крумовград, топката достигна до Мазир Сула, който с прецизен удар вкара за 2:0.

Домакините вкараха нов гол в 74-ата минута. Цветомир Панов се разписа със страхотен шут по диагонал отляво от ъгъла на границата на наказателното поле за 3:0. В 90-ата минута Рафаел Фуртадо засече топката с глава в наказателното поле на домакините, но топката премина встрани от вратата на Черно море.

Към 02:15 на 27.08.2024 Новините от днес