site.btaСепси и Борислава Христова са само на една победа от бронзовите медали в баскетболното първенство на Румъния

снимка: ФИБА

Отборът на Сепси, в който играе българската националка Борислава Христова, победи убедително гостуващия Търговище с 82:57 (24:24, 21:14, 21:9, 16:10) в първия мач от серията за бронзовите медали в първенството на Румъния по баскетбол за жени. Така Сепси поведе с 1:0 успеха и се нуждае от още един, за да завърши на трето място. Втората среща е на 18 април (четвъртък) в Търговище, а евентуален трети мач ще бъде на 21 април.

Христова започна като титуляр и отново се представи на ниво. Тя записа 17 точки, 6 борби, 5 асистенции, 1 отнета топка и 2 чадъра за 34:37 минути.

От нейните съотборнички се отличи Екатерина Арману с 24 точки и 5 борби, а за гостенките Джулиън Редмънд записа 18 точки и 7 борби.

Към 13:44 на 30.04.2024 Новините от днес