site.btaЧерно море прекъсна негативната си серия с успех като гост на Пирин в първенството на България по волейбол за мъже

снимка: БТА, архив

Отборът на Черно море прекъсна серията си от три поражения с успех над Пирин с 3:1 (25:21, 22:25, 25:12, 25:20) като гост в Разлог в среща от осмия кръг в първенството на България по волейбол за мъже. Успехът бе трети за варненци, които имат и пет загуби в актива си, докато Пирин допусна второ поредно поражение и общо четвърто от седем изиграни двубоя от началото на сезона.

След успешния първи гейм за волейболистите на Черно море, домакините оказаха по-сериозна съпротива и изравниха за 1:1. Последва категоричен трети гейм за варненци, който те спечелиха с 25:12 и отново поведоха. Последва оспорвана четвърта част, в която разликата не надвиши 4 точки, но в края Черно море бе по-стабилен и стигна до победата.

Симеон Димитров се отличи с 22 точки за гостите от Варна, а по 14 реализираха Мирослав Градинаров и Кристиян Димитров.

За състава от Разлог Мариян Наков завърши с 19 точки.

В следващия, девети кръг от шампионата Пирин ще гостува на ЦСКА на 8 декември, а ден по-късно Черно море ще посрещне Дея спорт.