site.btaЛидерите в класирането постигнаха победи в шестия кръг на мъжкото хандбално първенство на България

снимка: Пиксабей
Срещи от шестия кръг на мъжкото хандбално първенство на България:

НСА - Локомотив (Горна Оряховица)   - 19:34 (13:20)
Левски (Левски) - Добруджа (Добрич) - 28:33 (10:21)
Шумен 61 - Осъм (Ловеч)             - 29:27 (14:16)
Фрегата (Бургас) - Спартак (Варна)  - 30:27 (18:10)
Чардафон (Габрово) - почива В класирането води Шумен 61 с 10 точки, пред Локомотив Горна Оряховица с 9 и мач по-малко, Добруджа и Фрегата с по 8, Чардафон с 6,
Спартак (Варна) с 3, Левски и Осъм с по 2 и НСА с 0.

Защитаващият титлата си Шумен 61 надделя над гостуващия Осъм (Ловеч) с 29:27 (14:16) в среща от шестия кръг на мъжкото хандбално първенство на България.

Шампионите реализираха обрат след почивката и с актив от 10 точки останаха начело в класирането.

Домакините имаха преднина от 8:6 в средата на първото полувреме, но със серия от 5:1 ловчалии обърнаха до 11:9 в 20-ата минута, след което запазиха аванса си до почивката.

Осъм вкара за 17:14 малко след старта на втората част, но с три  поредни гола шуменци изравниха за 17:17 в 34-ата минута. До средата на полувремето гостите отново взеха аванс за 23:21, но последва силен период за шампионите, които обърнаха до 26:24 в 53-ата минута и до края запазиха предимството си.

Вицешампионът Локомотив (Горна Оряховица) спечели лесно с 34:19 (20:13) гостуването си на последния в подреждането новак в елита НСА в София и остана втори с 9 точки, като има и мач по-малко.

Добруджа е трети с 8 точки, след като надделя над Левски (Левски) с 33:28 (21:10) в зала "Орловец" в Габрово.

В последния мач от кръга Фрегата се наложи над гостуващия Спартак (Варна) с 30:27 (18:10) в черноморското дерби и също събра 8 точки, с които заема четвъртата позиция.