site.btaОБНОВЕНА ФК Ловеч започна първенството във Втора лига с победа над ЦСКА-София II, вторият тим на Ботев (Пловдив) победи Миньор

снимка: БТА (архив)

Обновеният отбор на Ловеч започна сезона във Втора лига с успех над новака ЦСКА-София II с 1:0. Единственото попадение в срещата вкара Виктор Василев в 38-ата минута. Домакините останаха с десет души в 80-ата минута, когато Марк-Емилио Папазов беше изгонен с директен червен картон заради ритник към Кингсли Бучи.

Вторият тим на Ботев (Пловдив) победи Миньор (Пк) с 2:1 като гост, като и трите попадения паднаха в рамките на първия четвърт час. Младият тим от Пловдив започна силно двубоя, като още във 2-рата минута Емил Найденов откри резултата. Последва изравнително попадение за Миньор от дузпа, реализирана от Александър Александров в 8-ата минута, а в 15-ата минута Димитър Диклиев даде нов аванс на тима на Доминик Бершняк. В последната среща от днешната програма Локомотив (ГО) – също нов член на професионалния футбол, отстъпи с 0:2 при визитата на Лудогорец II.

Първенство на България по футбол - Втора лига, първи кръг:
ЦСКА-София II - Ловеч                       - 0:1 (0:1)
Голмайстор: Виктор Василев 38
червен картон: Марк-Емилио Папазов (ЦСКА-София II) - 80-а минута

Миньор (Перник) - Ботев (Пловдив) II        - 1:2 (1:2)

Лудогорец II - Локомотив (Горна Оряховица)  - 2:0 (2:0)

Във вторник от 18:30 часа: Янтра (Габрово) - Етър (Велико Търново) в неделя играха: Беласица (Петрич) - Струмска слава (Радомир) - 3:0 (1:0) голмайстор: 1:0 Атанас Карачоров 18, 2:0 Лукас Гроси 53, 3:0 Живко Димитров 90+4 от събота: Спортист (Своге) - Пирин (Благоевград) - 0:1 (0:1) голмайстор: 0:1 Валентин Йосков 2 Фратрия (Варна) - Добруджа - 1:1 (0:0) голмайстори: 1:0 Емил Янчев 50, 1:1 Румен Руменов 71 Спартак (Плевен) - Дунав (Русе) - 2:5 (1:5) голмайстори: 1:0 Преслав Георгиев 4, 1:1 Ндуалу Пахама 8, 1:2 Джан Хасан 18,
1:3 Ндуалу Пахама 36, 1:4 Камен Хаджиев 45+1, 1:5 Джонатан Нсонде 45+31 2:5 Преслав Георгиев 66 Несебър - ЦСКА 1948 II - 2:1 (1:0) голмайстори: 1:0 Валентин Сливов 28, 1:1 Ивайло Марков 72-дузпа, 2:1 Виктор Янев 74 Червен картон: Пламен Димов (Несебър) - 81-а минута Монтана - Марек (Дупница) - 0:0

Към 22:20 на 22.07.2024 Новините от днес