site.btaБелгийката Луна Хендрикс поведе след кратката програма при жените на турнира от сериите Гран При по фигурно пързаляне в Китай

снимкa: AP Photo/Roger Steinman

Двукратната медалистка от световни първенства Луна Хендрикс от Белгия поведе след кратката програма при жените на турнира от сериите Гран При по фигурно пързаляне в Чунцин (Китай).

Тя получи за изпълнението си оценка от 70.65 точки и води с повече от 5 пред японката Ринка Ватанабе, която е втора до момента. Третата позиция заема нейната сънародничка Хана Йошида с 64.65 точки.

24-годишната Хендрикс спечели "Скейт Америка" и при успех в Китай ще се класира за финала на веригата Гран При в Пекин (Китай) от 7 до 10 декември. Тя изпълни троен флип и комбинация от троен луц - троен тулуп.

При танцовите двойки ритмичният танц спечелиха канадците Марджъри Лажоа и Закари Лага с 82.02 точки. След тях се наредиха бронзовите медалисти от Световното първенство Пайпър Джил и Пол Поарие (Канада) с 81.04 точки и Каролайн Грийн и Майкъл Парсънс (САЩ) със 76.07 точки.

По-късно днес е кратката програма при мъжете и при спортните двойки. Двукратният световен шампион Шома Уно (Япония) ще участва на първия си турнир този сезон и ще покаже новите си програми. Той ще се изправи срещу европейския първенец Адам Сяо Хим Фа (Франция), който триумфира на Гран При на Франция миналата седмица, и срещу победителя в "Скейт Канада" Сота Ямамото (Япония). Двукратният бронзов медалист от шампионати на планетата Боян Цзин (Китай) ще се надява да блесне на домашния лед и да подобри резултата си от Франция, където завърши осми.

Към 16:27 на 24.07.2024 Новините от днес