site.btaАЕК Ларнака и Гзира Юнайтед преодоляха втория квалификационен кръг в Лигата на конференциите

снимка: АП

Кипърският АЕК Ларнака и малтийският Гзира се класираха за третия квалификационен кръг на футболния турнир Лига на конференциите.

АЕК Ларнака завърши при равенство 1:1 като домакин на ФК Торпедо Белаз (Беларус), а след победата с 3:2 при гостуването си в първата среща, продължи напред с общото 4:3.

И двете попадения паднаха след 90-ата минута на двубоя. Пере Понс даде аванс за АЕК в шестата минута на добавеното време, а две по-късно Валери Горбачик изравни за гостите от Беларус.

Гзира Юнайтед загуби гостуването си в Люксембург от Дюделанж с 1:2, но благодарение на победата в първия мач с 2:0, се класира за третия кръг с общото 3:2.

Домакините от Люксембург поведоха с два гола на мароканския национал Самир Хаджи в 38-ата и 84-ата минута, а гостите от Малта намалиха в 87-ата минута след попадение на бразилеца Уилксон.

Към 11:19 на 28.07.2024 Новините от днес