site.btaФКСБ надигра Оцелул и записа четвърта победа от четири мача от началото на сезона

Отборът на ФКСБ (Букурещ) постигна четвърта победа от четири мача от началото на сезона след успех с 2:0 при гостуването на Оцелул Галац в румънското първенство.

Четири дни преди реванша с ЦСКА 1948 в Лигата на конференциите, съставът от Букурещ спечели с голове в края на двете полувремена. Октавиан Попеску откри резултата в 40-а минута, а влезлия като резерва италианец Андреа Компаньо удвои в добавеното време на мача.

В 61-а минута Флоринел Коман изпусна дузпа за ФКСБ.

Двубоят не бе никак лесен за гранда от Букурещ, като след пропуснатата дузпа домакините имаха своите ситуации да изравнят резултата, но на два пъти гредите спасиха вратата на гостите.

ФКСБ е лидер в класирането с пълен актив от 9 точки след три победи в първите три кръга на румънския шампионат.

В четвъртък от 21.30 часа ФКСБ посреща ЦСКА 1948 в мач-реванш от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. В първата среща румънците спечелиха с 1:0.

Към 17:30 на 26.07.2024 Новините от днес