site.btaЕвропейската шампионка по карате Ивет Горанова стана "Спортист на годината" в Плевен

BOBSTH 12:40:31 19-12-2017
MM1239BO.016
Плевен - спортисти - класиране

Плевен, 19 декември /Малин Решовски, БТА/
Европейската шампионка по карате Ивет Горанова бе удостоена със званието "Спортист на годината" в Плевен.
Тя получи в анкета сред спортните клубове най-много точки за своето първо място в дисциплината "Кумите 59 кг" на Европейското първенство в София /Джуниър/ и второто място от Световното първенство в същата дисциплина в Испания.
Второ място в класацията на десетте най-добри спортисти на Плевен зае Димитър Пенчев - кок бокс, който е Балкански шампион от първенство в Сърбия и сребърен медалист от два международни турнири - в Италия и Унгария - Отворена световна купа.
Третото място зае боксьорът Иван Мечков от боксов клуб "Спартак - Плевен" - победител сред мъжете от държавното първенство 91+ кг, първо място за "Купа България" и първо място от Международен турнир в Белград.
В класацията на младите спортни таланти на Плевен за 2017 година на първо място бе поставена Росица Денчева - тенис на корт от тенис клуб "Плевен 90" с треньор Ангел Ангелов.
Отличието за "Треньор на годината на Плевен" бе присъдено на Ангел Стефанов - треньор на победителката Ивет Горанова, както и треньор на Националния отбор по карате, завоювал 13 златни медала от национални първенства и купи.
Отличията на победителите връчиха днес кметът на Плевен Георг Спартански и други представители на държавните и общински власти на тържествена церемония в актовата зала на община Плевен.
Общо за отличията са номинирани над 40 спортисти, изявили се в международни и национални състезания.