site.btaАлександър Везенков и Олимпиакос загубиха като гост от Фенербахче на старта на новия сезон в баскетболната Евролига

снимка БТА архив

Гръцкият Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, загуби със 71:82 (13:17, 23:15, 20:25, 15:25) гостуването си на турския Фенербахче в среща от първия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Везенков беше титуляр и се отличи с 11 точки и 4 борби за 30:31 минути на паркета.

Двубоят беше изключително оспорван, а играчите на Олимпиакос водеха с 36:32 на почивката. През второто полувреме обаче домакините реализираха 50 точки срещу 35 за съперника, за да стигнат до крайния успех  Гръцките баскетболисти се опитаха да намалят пасива си в края и 2:12 минути преди сирената отстъпваха с 69:75, но Найджъл Хейс-Дейвис веднага реализира тройка и наказателен удара, за да направи 79:69.

Моузес Райт се отчете с 15 точки и 7 борби за гостите, а Шакил МакКисик вкара 13 точки.

За Фенербахче се отличи Уейд Болдуин с 19 точки, 5 борби и 7 асистенции, а Найджъл Хейс-Дейвис добави 15.

В следващия кръг на 11 октомври Олимпиакос ще бъде домакин на Жалгирис (Литва), а ден по-рано Фенербахче ще играе с другия турски отбор в турнира - Анадолу Ефес.

Към 02:19 на 05.10.2024 Новините от днес