site.btaСеминар за развитието на занаятчийското производство и туризма се състоя в Болград, Украйна


В Болградската община в Украйна се състоя обучителен семинар за местни предприемачи, организиран от Фонда за подкрепа на предприемачеството в Болградския район в сътрудничество с Туристическия информационен център „Болград“. Основната тема на събитието беше развитието на занаятчийското производство и неговото влияние върху туристическия сектор, съобщава информационният сайт „Бесарабія.UA“.
Първата част на семинара беше посветена на използване на социалните мрежи за бизнес цели. Журналистката Татяна Манолова осъществи обучителна сесия, в рамките на която участниците се запознаха със стратегии за изграждане на бранд, привличане на клиенти и използване на дигитални платформи за популяризиране на своите продукти.
Семинарът събра 15 занаятчийски производители, занимаващи се с изработка на сувенири, производство на сирена и текстилни изделия. Директорката на Туристическия информационен център „Болград“ Юлия Димитрова подчерта значението на крафтовата индустрия като част от туристическия потенциал на региона.
Участниците обсъдиха създаването на електронен каталог с туристически обекти и производители в Болградската община. Целта е систематизиране на информацията и предоставянето ѝ в удобен формат, който да улесни туристите при намирането на местни продукти и услуги.
Директорът на Фонда за подкрепа на предприемачеството Серафим Савченко също акцентира върху важността на местния бизнес и предложи анкета за актуализиране на данните и уточняване на ключовите аспекти на сътрудничеството. Според него фондът може да бъде платформа за подкрепа на предприемачите, предоставяйки възможности за обучение, участие в изложения, грантови програми и други инициативи.
По време на семинара бяха обсъдени и теми за бъдещи срещи, сред които данъчното облагане, регистрацията на търговски марки, както и възможностите за кандидатстване по грантови проекти.
Както БТА писа, град Болград е административен център на Болградски район в рамките на административно-териториалната реформа от 17 юли 2020 г. В района влизат 10 общини, в които над 60% от населението е българско.
/ИКВ/
news.modal.header
news.modal.text