site.btaФейенорд спечели Купата на Нидерландия по футбол за 14-и път в историята си

Фейенорд спечели Купата на Нидерландия по футбол за 14-и път в историята си
снимка: AP Photo/Alessandra Tarantino

Бразилецът Игор Пайшао вкара победния гол през второто полувреме за тима на Фейенорд, който победи с десет души НЕК Ниймеген с 1:0 и спечели Купата на Нидерландия по футбол, а срещата беше спирана два пъти заради инциденти.

Пайшао беше точен в 59-ата минута, а Фейенорд завърши мача с човек по-малко на терена, след като тийнейджърът Янкуба Минтех беше изгонен в 72-ата минута, след като получи два жълти картона само за две минути.

Мачът на "Де Кайп" в Ротердам беше прекратен два пъти след изстрелване на фойерверки и запалване на огромен банер, причинявайки обилен дим. Той падна на пистата около стадиона и беше загасен от пожарникарите без опасност за зрителите. Играчите бяха извадени от терена след 55 минути игра, като прекараха известно време в съблекалнята преди срещата да бъде подновена, а малко след това беше отбелязано и единственото попадение.

Това е първа купа за тима от 2018 година, когато триумфираха с 3:0 над АЗ Алкмаарм и общо 14-а в историята им. НЕК Ниймеген все още не е вдигнал трофея, но е подгласник в турнира пет пъти.

През първото полувреме привържениците на Ниймеген причиниха краткото прекъсване, след като запалиха много фойерверки. Съдията Сердар Гозубуюк спря играта за две минути.

Нидерландският футбол е засегнат от проблеми с хулиганство по трибуните през годините и футболната асоциация на страната издаде решение миналата година, че всички мачове трябва да бъдат прекратени незабавно, ако играч или длъжностно лице бъде ударен от предмет от феновете.

Към 08:00 на 06.05.2024 Новините от днес