site.btaБерое победи Пирин и си гарантира мястото в Първа лига и през следващия сезон

Берое победи Пирин и си гарантира мястото в Първа лига и през следващия сезон
Берое остава в Първа лига и през следващия сезон / снимка: БТА

Среща от 32-рия кръг в efbet Лига:

Берое (Стара Загора) - Пирин (Благоевград) - 2:0 (2:0)

състави:
Берое (3-4-3): Родриго Ачинели - Виктор Вълков, Хуан Пабло Саломони, Франко Минго - Франсиско Политано (64-Федерико Санети), Карлос Алгара, Стефан Гаврилов (74-Сегундо Пачаме), Жорди Говеа - Уерик Каетано (65-Хавиер Силго), Себастиан Вия (90+1-Франциско Сагардия), Вини Трибуле
старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Пирин (4-5-1): Максим Ковальов - Александър Дюлгеров (86-Мартин Георгиев), Николай Бодуров, Георги Върбанов (46-Христо Попадийн), Виталийс Ягодинскис - Иван Тасев (66-Арно Лузаядио), Венцислав Бенгюзов (86-Станислав Костов), Моду Диане (66-Евгени Георгиев), Данило Полонский, Андрей Йорданов - Юго Комано
старши треньор: Олександър Бабич

Берое осигури и на теория оставането си в елита на българския футбол след домакинска победа с 2:0 над Пирин в среща от 32-рия кръг на efbet Лига.

С успеха старозагорци събраха 39 точки и имат девет повече от тима на Пирин при оставащи три мача до края на сезона. Берое обаче има предимство в директните мачове, като този сезон победи на два пъти съперника си и веднъж двата отбора направиха равенство.

В началните минути срещата не преминаваше на високи обороти, но футболистите на Хосе Луис Ачиари със сигурност бяха по-дейните. В 23-тата минута Вини Трибуле удари греда, което бе и първият шанс за гол.

Домакините все пак успяха да открият резултата в 29-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Данило Полонский. Зад топката застана Себастиан Вия, който отправи абсолютно неспасяем удар. Бившият играч на Бока Хуниорс стреля от вътрешната страна на сглобката на гредите и топката се оплете в мрежата зад гърба на Максим Ковальов, без украинският страж да има какъвто и да е шанс да стигне до нея.

Само 120 секунди по-късно Вини Трибуле удвои преднината на Берое. Стефан Гаврилов подаде на нападателя и той от границата на вратарското поле разстреля Ковальов за 2:0.

През второто полувреме темпото в играта съвсем спадна. Старозагорци имаха една отлична възможност да вкарат трети гол, но резервата Хавиер Силго пропусна очи в очи с Максим Ковальов. Халфът на Берое стреля слабо и стражът на Пирин успя да спаси.

В последните секунди Ковальов отново трябваше да се намеси, този път след удар с глава на Трибуле.

Към 14:37 на 03.06.2024 Новините от днес