site.btaМонтана 2003 надигра носителя на Купата на България Рилски спортист в баскетболното първенство при дамите

снимка: Българска федерация по баскетбол, архив

Вицешампионът Монтана 2003 надигра носителя на Купата на България Рилски спортист със 73:50 (30:16, 17:12, 16:14, 10:8) като гост в Самоков в среща от десетия кръг на Първата четворка в първенството на страната по баскетбол за жени.

За Монтана 2003 успехът е шести от десет изиграни двубоя, а Рилски спортист допусна четвърта загуба в този втори етап от шампионата при дамите.

Гостите от Монтана поеха инициативата още в първите минути и до края на началната четвърт натрупаха аванс от 30:16. Те не изпуснаха водачеството през цялата среща, като на почивката водеха с 47:28, а в третата част записаха и най-голямата си преднина в мача от 26 точки. След 30 минути игра Рилски спортист изоставаше с 42:63, като не успя да навакса пасива си и в последната слаборезултатна част.

Тая Робинсън се отличи с 23 точки, 5 борби и 5 асистенции за Монтана 2003. Янина Тодорова се включи с 19 точки, 4 борби и 4 асистенции, а Тери Батъл добави 18 точки и 15 борби.

По 12 точки за домакините от Самоков отбелязаха Деница Манолова и Ивана Бонева.

В следващия кръг от първенството на 30 март за Рилски спортист предстои гостуване на Берое в Стара Загора, докато тимът на Монтана 2003 посреща Локомотив София.

Срещи от десетия кръг на Първата четворка в първенството на България по баскетбол за жени:

Рилски спортист – Монтана 2003       – 50:73 (16:30, 12:17, 14:16, 8:10)
Локомотив София – Берое Стара Загора – 35:90 (2:30, 11:28, 13:22, 9:10)

1. Берое Стара Загора  10   8   2   826:595   18 точки
2. Монтана 2003        10   6   4   721:635   16
3. Рилски спортист     10   6   4   720:674   16
4. Локомотив София     10   0  10   514:877   10

Към 10:50 на 28.04.2024 Новините от днес