site.btaРилски спортист се наложи над Локомотив София в женското баскетболно първенство на България

Носителят на Купата на България Рилски спортист се наложи над Локомотив София с 99:48 (31:15, 24:10, 23:13, 21:10) като домакин в София в мач от деветия кръг на Първата четворка в първенството на страната по баскетбол за жени.

Победата бе втора поредна и общо шеста за Рилски спортист, докато Локомотив допусна девета поредна загуба във втория етап от шампионата.

Домакините напълно контролираха двубоя в „Арена Самоков“, трупайки преднина до самия край. На почивката авансът им вече бе 30 точки – 55:25, а след 30 минути игра резултатът бе 78:38.

Най-голямата разлика достигна внушителните 51 точки.

Баскетболистките на Рилски спортист демонстрираха доста по-добра стрелба от далечна дистанция, имаха превъзходство в борбата под коша (42-31) и направиха двойно по-малко грешки (12-24).

Драгана Николич се отличи с 18 точки, 3 борби и 2 асистенции за състава от Самоков, Вероника Джикова се включи с 15 точки, 3 борби и 5 асистенции, Катрина Бозова завърши с 13 точки, 3 борби и 2 асистенции, а Деница Манолова – с 12 точки и 2 борби за по-малко от 10 минути на терена.

За гостите от столицата Деяна Станиславова реализира 12 точки и 2 борби, а Маргарита Иванова отбеляза 11 точки и 4 борби.

В следващия кръг на 27 март Рилски спортист посреща Монтана 2003, докато Локомотив София ще бъде домакин на шампиона Берое.

Срещи от деветия кръг на Първата четворка в първенството на България по баскетбол за жени:

Рилски спортист – Локомотив София – 99:48 (31:15, 24:10, 23:13, 21:10)