site.btaЛейкърс с първа победа в серията срещу Денвър, Бостън поведе срещу Маями в плейофите в НБА

снимка: АП/Mark J.Terril

Лос Анджелис Лейкърс спечели четвъртия мач от сериията срещу Денвър със 119:108 и избегна елиминацията в първия кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Антъни Дейвис направи "дабъл-дабъл" с 25 точки и 23 борби, а ЛеБрон Джеймс вкара 30 точки за успеха на Лейкърс.

Никола Йокич бе най-полезен за Денвър с втория си "трипъл-дабъл" в серията - 33 точки, 14 борби и 14 асистенции, но този път усилията му не бяха достатъчни.

Денвър води с 3:1 победи и ще има възможност да затвори серията у дома в петия мач в понеделник.

Бостън поведе в плейофа срещу Маями с 2:1 след успех в третия мач като гост със 104:84.

Джейсън Тейтъм се отличи за Селтикс с 22 точки, 11 борби и 6 асистенции, Джейлън Браун също отбеляза 22 точки за успеха.

В отсъствието на контузените Джими Бътлър и Тери Розие най-резултатен за "горещите" бе Бам Адебайо с 20 точки.

Четвъртият мач от серията е отново в Маями в понеделник.

Орландо изравни серията в Източната конференция срещу Кливланд след победа в четвъртата среща със 112:89.

"Магьосниците" доминираха в третата четвърт и успяха да стигнат до успеха. Франц Вагнер бе най-резултатен за Орландо с 34 точки.

Оклахома Сити е на победа от класиране за втория кръг на плейофите след категорична победа в третия мач срещу Ню Орлиънс със 106:85.

Шей Гилджъс-Александър вкара 24 точки, а Джош Гиди и Джейлън Уилямс добавиха по 21 за успеха.

Оклахома води с 3:0 и ще се опита да приключи серията още в понеделник, когато отново гостува в Ню Орлиънс.

Към 07:21 на 11.05.2024 Новините от днес