site.btaИсмаил Сенанджи и Девора Аврамова спечелиха титлите на 10 км във второто състезание от първия национален шампионат по шосейни бягания в Созопол


Исмаил Сенанджи и Девора Аврамова спечелиха титлите на 10 километра за мъже и жени във второто състезание от първия национален шампионат по шосейни бягания, което се проведе в Созопол. Над 100 професионалисти и любители от цялата страна стартираха от началото на Стария град по трасе с денивелация, но с красива морска гледка.
Угандиецът, живеещ повече от десетилетие в България, Исмаил Сенанджи (Евър, Варна) беше недостижим и завърши за 30:55 минути. Стоян Владков (Етър Атлетик, Велико Търново) е втори с 31:24, а най-добрият български маратонец за 2024-а Мирослав Спасов (Атлет, Мездра) заслужи бронзовия медал с 32:16 минути.
При жените Девора Аврамова (Берое, Стара Загора) потвърди отличната си форма с 35:11 минути за златния медал и надбяга убедително шампионката на маратон Маринела Нинева (Локомотив, Дряново), която записа 35:32.
За бронза при жените имаше спор между две девойки. Аника Атанасова (Средногорски атлет, Пирдоп) беше по-бърза от Памела Ени (Локомотив, Дряново) с 37:42 срещу 38:05.
В състезанието се включи и кметът на Созопол Тихомир Янакиев, който пробяга дистанцията за 53:57 минути, а след това участва и в награждаването. Той и Иво Тодоров, директор на маркетинг на SPORT DEPOT, наградиха първите трима при мъжете и жените с медали, парични премии, ваучери и подаръци от община Созопол.
/ИК/
news.modal.header
news.modal.text