site.btaМанчестър Юнайтед се нуждае от повече концентрация, за да печели мачовете си, смята мениджърът Ралф Рангник

Манчестър, 14 февруари (БТА)
Манчестър Юнайтед се нуждае от повече концентрация, за да може да печели мачовете си. Това заяви мениджърът на "червените дяволи" Ралф Рангник ден преди срещата с Брайтън.
В последните два кръга на Висшата лига Юнайтед направи равенства 1:1 с Бърнли и Саутхямптън, въпреки че и в двата мача водеше с по 1:0 на почивката.
"Ситуацията е пределно ясна. В 11 от последните ни 13 мача ние сме тези, които вкарват първия гол, но не успяхме да спечелим 11 срещи. Първите ни полувремена са доста добри, не допускаме гол, но следващата стъпка е да повишим концентрацията си физически, ментално, тактически", коментира германецът.
Той добави, че целта на пред отбора до края на сезона трябва да бъде място в топ 4 на Висшата лига, както и продължаване към четвъртфиналите в Шампионската лига. В първенството Манчестър Юнайтед заема пето място с 40 точки, на една зад четвъртия Уест Хям, а в Шампионската лига предстоят два осминафиналния мача с Атлетико Мадрид.
"Смятам, че най-голямото ни постижение в първенството би било да се класираме за Шампионската лига. Надявам се да продължим и в следващия кръг на Шампионската лига, но няма да ни е лесно", добави Рангник.
Следващият съперник на Манчестър Юнайтед Брайтън е в серия от пет мача без загуба и заема девето място в класирането с 33 точки. Мениджърът на "чайките" Греъм Потър предупреди, че въпреки трудностите си Манчестър Юнайтед остава много опасен отбор, пълен с класни играчи, а домакините ще разчитат и на помощта на феновете си.