site.btaНационалният отбор на България по баскетбол за жени започна подготовка за мачовете със Словения и Унгария
Женският национален отбор по баскетбол на България започна подготовка за последните си мачове от квалификациите за Евробаскет 2025 срещу Словения и Унгария. Баскетболистките, водени от селекционера Таня Гатева проведоха днес първо занимание в „Арена Ботевград“.
В тренировката се включиха 12 от повиканите баскетболистки: Гергана Иванова (Бреша, Италия), Карина Константинова (Келтерн, Германия), Борислава Христова (Жирона, Испания), Янина Тодорова (Монтана 2003), Юлияна Вълчева (Монтана 2003), Катрин Стоичкова (Ровиго, Италия), Илияна Георгиева (Ливорно, Италия), Радостина Христова (Берое Стара Загора), Христина Тютюнджиева (Арис, Гърция), Деана Стояновска (Кара Трутнов, Чехия), Деница Манолова (Рилски спортист) и Силвия Миленова (Септември 97).
В залата не бе единствено центърът Кайла Хилсман, която ще пристигне по-късно днес, съобщиха от Българската федерация по баскетбол.
На 6 февруари тимът на България приема Словения в „Арена Ботевград“, докато на 9 февруари отново там ще бъде домакин и на Унгария, като мачовете са от 19:00 часа. Билети се продават онлайн в уебсайта на БК Балкан, като ще има възможност да бъдат закупени пропуски и на място в залата. Входът за организирани ученици от Ботевград и баскетболни школи е свободен.
Открита за медиите ще бъде тренировката ден на 4 февруари (вторник) от 11:00 часа, като в началото те ще имат възможност за снимки и видео, а непосредствено преди това – и за интервюта.
/КМ/
news.modal.header
news.modal.text