site.btaУдинезе и Торино постигнаха домакински успехи в мачове от Серия А

Удинезе и Торино постигнаха домакински успехи в мачове от Серия А
снимка: Andrea Bressanutti/LaPresse via AP

Удинезе се изкачи в челната четворка на Серия А, след като победи Каляри с 2:0 у дома в двубой от деветия кръг на футболното първенство на Италия.

Още в 30-ата минута Антоан Макумбу от Каляри беше изгонен за нарушение с втори жълт картон. Осем по-късно Удинезе поведе, когато Лоренцо Лука се разписа след удар с глава.

Бившият нападател на Астън Вила и Уотфорд Кийнън Дейвис направи 2:0 12 минути преди края на двубоя.

Удинезе има 16 точки, колкото и третият Ювентус, който е с по-добра голова разлика. Интер има 17 точки, а лидерът Наполи 19.

Наполи се изправя срещу Лече в събота, а Интер и Ювентус се срещат в неделя на "Сан Сиро". Каляри остана на 15-о място.

В друг мач Торино победи Комо с 1:0 и прекъсна серията си от три поредни загуби. Тимът спечели с попадение на резервата Алиеу Нжие в 75-ата минута и вече е шести в класирането.