site.btaРадослав Росенов бе отличен за "Най-добър боксьор" на европейското първенство до 23 години в София

Радослав Росенов получи приза за "Най-добър боксьор" на европейското първенство за мъже и жени до 23 години в София. Наградата си той получи от президента на Българската федерация по бокс Красимир Инински

Радослав Росенов, който спечели титлата в категория до 60 килограма, бе отличен за "Най-добър боксьор" на завършилия в неделя вечер в София европейски шампионат за мъже и жени до 23 години.

Българинът завоюва третата си титла при младежите след убедителен успех при младежите над арменеца Артур Сахакян

"Сега изравних рекорда по титли при младежите на Даниел Асенов, така че догодина е време да го подобря", заяви Росенов, който в края на тази година ще навърши 21 години.

"Мечтата ми обаче е догодина да стана и шампион при мъжете", каза още българинът, който по-рано тази година спечели сребро на шампионата на Стария континент в Белград.

В отборното класиране шампион е тимът на Украйна, следван от този на Турция и на Англия.

Към 23:24 на 20.10.2024 Новините от днес