site.btaБългарският национал Валентин Антов вкара гол за успеха на Кремонезе като гост на Юве Стабия

Валентин Антов

Българският национал Валентин Антов вкара гол за Кремонезе, но на полувремето трябваше да напусне заради леко разтежение. Кремонезе се поздрави с успех с 2:1 над Юве Стабия като гост в 9-ия кръг на Серия В и с 14 точки излезе на 4-о място в класирането.

Антов откри резултата още в 3-ата минута. Той изпрати мощен изстрел с десния крак от центъра на наказателното поле към горния десен ъгъл на вратата след подаване от фаул. Вратарят на домакините Демба Тиам нямаше какво да направи.

В 20-ата минута обаче домакините изравниха от дузпа, след като Николо Фортини беше съборен в наказателното поле. Антов също беше замесен в ситуацията, след като двамата с Лука Дзанимакия влязоха на шпагат в краката на нападателя на домакините. Андреа Адоранте се разписа от 11-те метра и изравни резултата.

В края на полувремето българският национал, който днес игра като десен бек, се хвана за задната част на бедрото и доигра с болка частта. За да няма усложнение, старши треньорът на тима Еуженио Корини реши да го замени на полувремето.

Все пак Кремонезе стигна до победата с гол на Франко Васкес в 73-ата минута.

Вчера пък Специя, водена от българския си капитан Петко Христов, победи с 2:0 навън Салернитана и продължава да държи 2-ата позиция с 19 точки, на 1 пред Сасуоло и 5 пред Кремонезе. На върха в италианската втора дивизия е Пиза с 22 точки.

Козенца, където пък играе братът на Петко Христов – Андреа, завърши 0:0 при гостуването на Читадела и остава на предпоследното 19-о място с 6 точки. Андреа Христов игра цял мач в средата на тримата в отбрана.

Към 22:52 на 20.10.2024 Новините от днес