site.btaЧерно море победи Хебър в дебюта на Бруно Акрапович начело на пазарджишкия тим

Черно море победи Хебър в дебюта на Бруно Акрапович начело на пазарджишкия тим
БТА, Варна (20 октомври 2024) На стадион "Тича" във Варна се играе срещата от 12-ия кръг на efbet Лига между отборите на Черно море и Хебър 1918.Снимка: Кореспондент на БТА във Варна Красимир Кръстев (БТ)

Среща от 12-ия кръг на efbet Лигата:

Черно море – Хебър 1:0 (0:0)

Голмайстор: 1:0 Дуду (75-ата мин.);

Стадион „Тича“;

Зрители - 1500;

Съдия – Денислав Сталев;

Жълти картони: Илиан Илиев, Исмаил Иса, Мазир Сула, Дуду (Черно море); Атанас Кабов, Георги Стайков, Божидар Пенчев, Николай Николаев (Хебър);

Състави:

Черно море – Пламен Илиев, Влатко Дробаров, Даниел Димов, Виктор Попов, Даниел Мартин (17-ата мин. Цветомир Панов/46-ата мин. Асен Дончев), Васил Панайотов, Ренан Арияш (61-ва мин. Едгар Пашеко), Дуду, Мазир Сула, Уеслен Жуниор (79-ата мин. Начо), Исмаил Иса (46-ата мин. Клаудиу Кешеру);

Хебър – Марсио Да Роса, Николай Николаев (79-ата мин. Октай Хамдиев), Мартин Михайлов, Радослав Терзиев, Милен Гамаков, Божидар Пенчев, Уилям Фонкеу, Георги Стайков (79-ата мин. Душан Вукович), Набил Макни (85-ата мин. Калоян Кръстев), Шейх Диаманка, Атанас Кабов (89-ата мин. Кристиан Андонов);

В слаб мач Черно море успя да победи Хебър с 1:0 в дебюта на Бруно Акрапович начело на пазарджишкия тим. Единственото попадение в срещата вкара Дуду в 75-ата минута. С успеха си Черно море има в актива си вече 22 точки и измести от четвъртото място градския съперник Спартак 1918 Варна. Хебър пък остава последен със 7 точки.

Преди началото на мача с едноминутно мълчание бе почетена паметта на починалата съпруга на футболния съдия Мартин Венев – Биляна Петрова.

Първата сериозна ситуация в мача бе в 27-ата минута, когато Дуду проби отдясно и подаде към Уеслен Жуниор, който от 4-5 метра стреля в тялото на вратаря Марсио Да Роса, който след това улови топката. В 36-ата минута Уеслен Жуниор успя да засече топката след центриране от корнер, но топката попадна в ръцете на вратаря Марсио Да Роса. В 40-ата минута Набил Макни бе изведен вдясно в наказателното поле на домакините и опита удар, но той бе неточен. В 41-ата минута бе най-чистото положение за Хебър. След грешка на Даниел Димов топката стигна до Шейх Диаманка, който излезе сам срещу вратаря Пламен Илиев, но ударът му бе неточен.

В 50-ата минута домакините можеха да открият резултата. Мазир Сула центрира отляво в наказателното поле на Хебър, топката стигна до Дуду, който стреля по земя, но вратарят Марсио Да Роса улови. В 52-ата минута Дуду проби отдясно и пусна пас към Васил Панайотов в наказателното поле на гостите, но играчът на Черно море стреля неточно. В 71-ата минута след изпълнение на странично хвърляне топката стигна до Клаудиу Кешеру, който стреля със задна ножица, но топката премина над вратата на Хебър. В 75-ата минута Клаудиу Кешеру се пребори за топката между няколко играчи на гостите в наказателното им поле и стреля, вратарят Марсио Да Роса успя да избие, но притичалият Дуду от няколко метра вкара за 1:0 за Черно море.

Към 22:51 на 20.10.2024 Новините от днес