site.btaОлимпик Лион постигна убедителна победа срещу Льо Авър във френското футболно първенство

Снимка: Andrew Milligan/PA via AP

Отборът на Лион се наложи над Льо Авър с 4:0 при гостуването си от осмия кръг на френската Лига 1.

В края на първото полувреме тимът от Лион водеше само с 1:0 с гол на Абнер, който падна след половин час игра. Малик Фофана направи 270 в 57-ата минута, четвърт част по-късно Александър Лаказет вкара и трети гол и лиши мача от интрига. Крайното 4:0 за гостите оформи Саид Бенрама с гол в 87-ата минута.

Така Олимпик Лион се изкачи с една позиция в класирането и вече е седми с 13 точки. Льо Авър е на 15-а позиция с 6 точки.